Թարգմանչական ծառայություններ Փաստաթղթերի կազմում
Թարգմանչությունը ժամանակատար և սթրեսային աշխատանք է: Պատկերացրեք. ստացել եք մի նախագիծ, որը ծավալուն է և ունեք շատ քիչ ժամանակ:
Ինչպես կառավարել սթրեսը, եթե նյարդերը տեղի են տալիս, իսկ թարգմանության վերջնաժամկետները սեղմ են:
01. Աշխատեք բաժանել Ձեր ժամանակը ըստ արդյունավետության: Եթե դուք աշխատում եք ավելի արագ առավոտյան ժամերին, ապա կենտրոնացրեք Ձեր ուժերի մեծ մասը առավոտյան:
02. Ժամանակ առ ժամանակ փոխեք աշխատելու տեղը: Եթե սիրում եք առանձնանալ, որպեսզի կենտրոնացնեք մտքերը, ապա ընտրեք հարմարավետ տեղ, օրինակ սրճարան կամ նույնիսկ սեփական խոհանոցը, որտեղ մեկ սուրճի բաժակը և տրամադրող մթնոլորտը կբարձրացնեն Ձեր արդյունավետությունը:
03. Կատարեք աշխատանքի ճիշտ բաժանում: Եթե փաստաթուղթը կազմված է 100 էջից և դուք ունեք սահմանված վերջնաժամկետ, հստակ կազմեք Ձեր ժամանակացույցը: Բաժանեք էջերի քանակը ըստ առավելագույնի` բաժանված օրերի: Կարևոր պայման. մի խախտեք Ձեր իսկ ժամանակացույցը: Վերջին օրերի կուտակված աշխատանքը ավելի շատ վնասում է, քան օգտակար լինում: Բացի այդ տուժում է թարգմանության որակը:
05. Մի մոռացեք մարզվելու կամ պարզապես երկար քայլքի մասին: Այն օգնում է մտքերի կենտրոնացմանը, ինչպես նաև ազատում աթոռին գամված մնալուց:

Translation is very time-consuming and stressful profession. Imagine you have received a voluminous project to translate and your job does not cope with tough deadlines.
How to control your stress and manage your deadlines? Here some useful tips:
• Try to divide your time according to the productivity. If you work better in the morning, then concentrate your efforts at that time.
• Change from time to time the place of working. Choose a better and comfortable place. You may choose a peaceful coffee or your kitchen where a cup of coffee will improve your profitability.
• Divide carefully your time. If your document consists of 100 pages do carefully your schedule. Divide the number of pages into a number of days. One precondition. Do not break your own schedule.
• Do not forget about gymnastics or walking. It improves the concentration as well as helps of not being confined to a chair.